pátek 2. září 2016

WATERLOO SERGEJE BONDARČUKA NA ČT2

Málem bych zapomněl.
Zítra, tj. v sobotu 3. 9, na ČT2 ve 20:00!
Konečně!!!
WATERLOO, film  Sergeje Bondarčuka, produkce Dino de Laurentis.
Rod Steiger jako Napoleon,Christopher Plummer jako Wellington, Orson Welles jako Ludvík XVIII.
Pár dějových zkratek (Ney v soutěsce Laffrey), děti-tamboři, což nenexistovalo, a příliš rovný nos sira Arthura, to je snad jediné, co lze filmu z roku 1070 vytknout. Nejautentičtější Napoleon, jaký kdy byl na stříbrném plátně! Skvělá podívaná, nenechte si ujít, i když většina z vás film už někdy někde viděla! Místo slov pár snímků...


2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Velkolepé dielo - obsadenie, vyprava a samotny dej absolutne super. Bondarcuk je proste Bondarcuk. Film som si uz davnejsie stiahla z Ulozto ale co ma najviac potesilo bolo to, ze film mal cesky dabing. SUPEER !!!

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,

úvodem se vyjádřím k česky dabovanému filmu Waterloo. Podle mého názoru byl tento nedoceněný skvost dabingem zcela pokažen. Úplně chybí první scéna: "Není žádná naděje, sire." a vše začne větou: "Rakušané jsou ve Versailles." Nevím, zda pán, který Neye daboval vůbec chápal kontext této věty. Bylo to řečeno podobně ploše, jako kdyby někdo Císaři oznamoval, co bude k obědu. Nevydržel jsem se dívat o mnoho déle a raději jsem si užil originál.

Rád bych se Vás zeptal, napadlo mě to v kontextu závěru filmu, kdy se naposledy Napoleon viděl s Neyem? Je o tom nějaké bližší informace?

A ještě bych Vás rád upozornil, že dnes večer na ČT Art začne dánský seriál 1864, na který jste dříve dával odkaz. Všem bych jeho sledování doporučil.

Lipovský