úterý 29. prosince 2015

PF 2016

Už jsem si za ta léta provozování blogu zvykl dávat k novoročnímu přání těm, co mne čtou, i jakýsi ediční plán, tedy přehled toho, co se z mé dílny vyvrbí.
Takže step by step...
Připravený do tisku je IV. díl Římských válek s názvem LEGIE ŘÍMSKÉHO IMPÉRIA. Zahrnuje dobu od Caesarovy smrti až zhruba k roku 70 (našeho letopočtu) a bude v něm hodně věcí, válka s Caesarovými vrahy, války triumvirátu Octavián-Marcus Antonius-Lepidus, válka Octaviána s Marcem Antoniem (tedy i Actium), boje v Germánii (a tudíž Teutoburg), Claudiova invaze do Británie i povstání, která pak z toho vzešla (Boudicca...), a na závěr židovská válka. Počítám, že venku bude tento svazek na přelomu zimy a jara.
Druhým čtením prochází napoleonská objemná věc s dlouho vymýšleným názvem TAŽENÍ Z PŘELUDEM. Je o kampani konce roku 1806 a většiny roku 1807 i  o následcích toho, čemu se zpravidla říká Napoleonovo polské tažení. Opět se spoustou obrazového materiálu a map... Odevzdám v lednu, takže asi v létě na trhu...
Mám cca 65 stránek V. a posledního dílu Římských válek s názvem  PÁD ŘÍŠE ŘÍMSKÉ. Zatím jsem dospěl k bojům o trůn po smrti Marca Aurelia a blížím se k válečníku-císaři Septimu Severovi... Přebal je zatím jen upoutávkový návrh na záložku "čtyřky".
S AKCENTem jsme se dohodli na reedici veleúspěšné tetralogie RYTÍŘSKÉ BITVY A OSUDY, která před pár lety vyšla v Mladé frontě a je beznadějně rozebraná. V roce 2016 se objeví první dva svazky s více obrázky a rozšířené o jednu či dvě epizody...  Přebal nemám, vezměte ilustračně za vděk tím z MF...
Tahle reedice má svůj důvod v záměru s touto sérií pokračovat pod podobným titulem; zatím mu pracovně říkám BITVY A OSUDY VÁLEČNÍKŮ. První svazek bych měl do kone léta napsat a mohl by být venku do Vánoc. O čem? Jisté to není, ale začnu Moháčem, půjdu přes Středomoří (Barbarossa, Malta, Lepanto...), možná do Ameriky (Pizzaro), určitě do Anglie (Velká armada), docela určitě do konfliktu v Nizozemí (Egmont) a Francie (náboženské války...)... Pak půjdu dál do Třicetileté 1618-48, atd..., ale to až 2017.
Snad se to všechno povede...
Takže vše dobré teď i potom přeji a k tomu ještě dvě pééfka, která mě napadla...

Žádné komentáře: